Demagog.sk
 

Odchod Rusnokovy vlády

29. leden 2014

Vláda překlenovací, vláda odborníků, dočasná vláda, Zemanova vláda. Tyto a další názvy si vysloužila za svého působení vláda Jiřího Rusnoka. Demagog.cz za dobu jejího působení přinesl řadu analýz vystoupení jednotlivých představitelů kabinetu. Z nich byli "nejvíce vidět" především samotný premiér, který byl častým hostem veřejných diskuzí, kde vysvětloval kroky své vlády. Mimo Rusnoka se do popředí zájmu dostali také ministr vnitra Pecina a ministr dopravy Žák a to z toho důvodu, že oba byli lídry kandidátek SPOZ v předčasných volbách.

Zatímco Pecina reprezentoval SPOZ v předvolebním Interview ČT, Žák byl coby pražský lídr strany hostem předvolebního speciálu veřejnoprávní televize z Prahy.   

Zbytek členů vlády je pak v naší analýze zastoupeno pouze minimálně. Souhrnný výsledek celé vlády:V přiložené tabulce jsou rozepsány (a ozdrojovány) výsledky všech ověřovaných členů Rusnokovy vlády. Pro přesnost uvádíme, že v době publikace tohoto souhrnu chyběly ověřit 2 výroky Zdeňka Žáka z Otázek Václava Moravce. Navíc v systému jsou dohledatelné i výroky ministra financí Fischera, ten je však pronášel již v prezidentské volbě, tedy dávno před jeho vstupem do vlády.


PravdaNepravdaZavádějícíNeověřitelné
Rusnok    45        4        1         6
Pecina    35       5        4         7
Žák    17       4        5        12
Kohout     6       0        1         2
Toman     3       0        1         1
Benešová     1       0        0         0
Holcát     1       0        0         0