Demagog.cz

Kontroly potravin

Po delší době jsme znovu ověřili Otázky Václava Moravce, ve kterých jako hosté vystoupili - ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) a jeho stínový kolega z KSČM Pavel Kováčik. Většina diskuze se točila kolem představ obou politiků o tom, jak by sektor zemědělství měl fungovat, nebo o tom, že ministerstvo zemědělství je transparentní a rádi komukoli poskytnou informace. Hlavním předmětem faktických výroků ale byl návrh novely zákona o potravinách, hygienické kontroly nebo slučování institucí. 

Ověřili jsme
Otázky Václava Moravce ze dne 12. května 2013 (moderátor Václav Moravec, záznam)

1 z celkově 11 ověřených výroků

Pavel Kováčik

Pavel Kováčik

(..) my jsme přímo několikrát žádali, že chceme ten seznam (všeho o co je možné žádat v rámci zákona o církevních restitucích, pozn.), aby byl zveřejněn, aby byl součástí zákona dokonce jsme to chtěl. !

Výrok hodnotíme jako pravdivý, protože poslanci KSČM při různých příležitostech opakovaně upozorňovali na absenci seznamu restituovaného církevního majetku a požadovali jej.

Požadavek na předložení seznamu restituovaného majetku se objevuje například v projevu Miroslava Grebeníčka, poslance za KSČM, před Poslaneckou sněmovnou PČR 6. června 2012, jak je patrné ze stenoprotokolu jednání PS PČR.

O seznam žádal také sněmovní petiční výbor, resp. jeho opoziční členové na návrh předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, o čemž referoval např. Deník.cz 2. října 2012 nebo Parlamentní listy 31. října 2012.