Demagog.cz

Silvestrovské veselí 2020

Jakou podobnost lze vysledovat mezi Alenou Schillerovou a Davidem Copperfieldem? Dokáže na zahrádce vyrůst lékařská péče a kdo vede sněmovní žebříček v pěstitelských aktivitách? Muselo být Mynářovo prase kvůli nedostatku krmiva z kuchyně penzionu předmětem zabijačky? Jako každý rok přinášíme výroky našich politiků, které mnohdy probudily pobavený úsměv na tváři. Tentokrát jsme se pustili i do praktických pokusů, ke kterým nás inspirovalo tvrzení hanáckého senátora Ošťádala a poslance Kalouska. VAROVÁNÍ: Obsahuje humor. Neberte vážně.

Ověřili jsme
Silvestrovské zábavné vydání ze dne 21. prosince 2020

1 z celkově 7 ověřených výroků

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

A než jsem se stačil vyčurat, tak jsem stačil vypít jedno pivo.

K ověření tohoto výroku jsme naformulovali praktický pokus.

skrýt celé odůvodnění

K ověření tohoto výroku bylo třeba naformulovat praktický pokus. Poslanec Kalousek strávil v restauraci Hlučná Samota 40 minut. Naším úkolem je tedy zjistit, zda je za tuto dobu možné vypít přesně jedno pivo a odejít na toaletu (včetně). 


Účastníci pokusu: hospodský, dva dobrovolníci-pijani, časoměřič. 
Miroslav Kalousek neupřesňuje, zda se jedná o pivo z lahve nebo čepované. Nadále není upřesněn ani objem. Dokonce nehovoří ani o obsahu alkoholu či značce. Z toho důvodu bylo třeba pokus opakovat s různými kombinacemi těchto proměnných. Pokus je nutné opakovat alespoň tři dny (různé) několik týdnů za sebou. 

Vzhledem k neustále volatilní situaci stran otevřenosti restauračních zařízení byl s politováním tento pokus přesunut na neurčito a nám tedy nezbývá než hodnotit tento výrok jako neověřitelný. Vyšetřovací pokus je ale připraven a čeká pouze na provedení.