Demagog.cz

Silvestrovské veselí 2020

Jakou podobnost lze vysledovat mezi Alenou Schillerovou a Davidem Copperfieldem? Dokáže na zahrádce vyrůst lékařská péče a kdo vede sněmovní žebříček v pěstitelských aktivitách? Muselo být Mynářovo prase kvůli nedostatku krmiva z kuchyně penzionu předmětem zabijačky? Jako každý rok přinášíme výroky našich politiků, které mnohdy probudily pobavený úsměv na tváři. Tentokrát jsme se pustili i do praktických pokusů, ke kterým nás inspirovalo tvrzení hanáckého senátora Ošťádala a poslance Kalouska. VAROVÁNÍ: Obsahuje humor. Neberte vážně.

Ověřili jsme
Silvestrovské zábavné vydání ze dne 21. prosince 2020

1 z celkově 7 ověřených výroků

Alena Schillerová

Alena Schillerová

Já nejsem prostě David Copperfield.

Jelikož je David Copperfield proslulý vpravdě neuvěřitelnými triky, nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, že je tento kouzelník a Alena Schillerová jednou a tou samou osobou. Uveďme, že podle Romana Onderky výši schodku státního rozpočtu Alena Schillerová doslova „vytáhla z klobouku“.

skrýt celé odůvodnění

Světově proslulý iluzionista David Copperfield je známý pro své neuvěřitelné a dechberoucí triky, jako bylo například zmizení sochy Svobody (video, čas 7:22) nebo průchod Velkou čínskou zdí (video, čas 11:21). Slavný je také jeho únik z hořícího voru, na němž byl spoután řetězy a uzamčen v bedně a který se před očima diváků i s ním zřítil z Niagarských vodopádů (video).

Pro toto své kouzelnické umění byl David David Copperfield 12. prosince 2020 spolu s další kouzelnickou legendou Harrym Houdinim (video) uveden do síně slávy Národního muzea americké židovské historie ve Philadelphii.

Mezi Alenou Schillerovou a Davidem Copperfieldem lze vysledovat určitou podobnost – oba mají například hnědé oči, tmavé vlasy a do jisté míry se i stejně usmívají. Podařilo se nám také dohledat jeden případ, kdy osoba vystupující jako česká ministryně financí Alena Schillerová použila stejné gesto, které je vlastní právě iluzionistovi Davidu Copperfieldovi (viz obrázek níže).


Zdroje obrázků: novinky.cz, dailytelegraph.com.au

David Copperfield si pak již od dětství také rozumí s ptáky, které používá ke svým trikům. Určitá náklonnost k těmto zvířatům je patrná i u Aleny Schillerové, jejíž fotka z června 2020, na které obdivuje páva, se stala takřka ikonickou.

Zdroje obrázků: joeconrad.com/Michael King, facebookový profil Aleny Schillerové, instagramový profil Aleny Schillerové

Dodejme, že ke kouzelníkovi obecně Alenu Schillerovou přirovnal také poslanec za ČSSD Roman Onderka. Ten totiž ve spojitosti s výší schodku státního rozpočtu v říjnu 2020 doslova napsal: „Po nemnoha dnech vytáhla paní ministryně z klobouku jako zkušená eskamotérka novinku. Návrh, kde je schodek rovnou skoro trojnásobný (tehdy se jednalo o deficit 320 miliard Kč, pozn. Demagog.cz).“

I přes uváděné podobnosti však nemůžeme s jistotou říct, zda je působení Aleny Schillerové na české politické scéně touto osobou myšleno vážně, či zda se jedná o propracovaný kouzelnický trik Davida Copperfielda, který se za českou ministryni financí pouze vydává. Jelikož tedy nemůžeme výrok Aleny Schillerové potvrdit ani vyvrátit, hodnotíme jej jako neověřitelný.

Ať už je však českou ministryní financí kdokoliv, doufejme, že s ohledem na vážnost ekonomické situace v České republice nebude Alena Schillerová nechat mizet peníze ze státního rozpočtu tak, jako David Copperfield nechal zmizet sochu Svobody. Doufejme také, že v zájmu našeho státu Alena Schillerová nevyčerpala všechny své triky a na případné ještě horší časy si nechává…

Zdroj obrázku: ABC

…nějaké eso v rukávu.