Demagog.cz

Silvestrovské veselí 2020

Jakou podobnost lze vysledovat mezi Alenou Schillerovou a Davidem Copperfieldem? Dokáže na zahrádce vyrůst lékařská péče a kdo vede sněmovní žebříček v pěstitelských aktivitách? Muselo být Mynářovo prase kvůli nedostatku krmiva z kuchyně penzionu předmětem zabijačky? Jako každý rok přinášíme výroky našich politiků, které mnohdy probudily pobavený úsměv na tváři. Tentokrát jsme se pustili i do praktických pokusů, ke kterým nás inspirovalo tvrzení hanáckého senátora Ošťádala a poslance Kalouska. VAROVÁNÍ: Obsahuje humor. Neberte vážně.

Ověřili jsme
Silvestrovské zábavné vydání ze dne 21. prosince 2020

1 z celkově 7 ověřených výroků

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

Ale na zahradě mi ta kvalitní lékařská péče nevyroste.

Kvalitní lékařská péče mezi zeleninou opravdu nevyklíčí, ale ani v zahrádkářském oboru se někteří poslanci neztrácí. Velmi aktivní je v tomto ohledu například Jiří Dolejš.

skrýt celé odůvodnění

Miroslav Kalousek ve výroku pochybuje, zda by na zahrádce kromě mrkví a celeru mohl vyrůst i kvalitní lékařský systém. Obecně se v zahrádkářských příručkách nic o lékařském systému nepíše, spíše jen o rostlinách s léčivými účinky. Na poli moderní medicíny nesporně za poslední léta došlo k pokroku, v odborných zdrojích se nám však nepodařilo nalézt zmínku, že by na tomto poli mohla vyrůst kvalitní lékařská péče.

Uveďme, že od poslance Kalouska se jednalo o reakci na Babišův výrok při interpelacích v Poslanecké sněmovně 17. září 2020, kdy premiér požádal poslance, aby stále neřešili epidemii covidu-19 a odhlasovali už konečně zahrádkářský zákon, který ve Sněmovně leží již přes rok. 

Dle našich rešerší, co se do náplně volného času poslanců týče, se největší odborníci na zahrádkářství nenachází v Zemědělském výboru PS. Možná z toho důvodu, že agenda Zemědělského výboru se příliš překrývá s jejich volným časem, a tak se v PS chtějí dostat i k jiným tématům. 

V tomto ohledu jednoznačně vede Jiří Dolejš, který své fanoušky na sociálních sítích pravidelně těší snímky ze zahrady na své chalupě. Práce na zahradě občas vyžaduje náročnějších zákroků, stejně jako péče lékařská, a Jiří Dolejš si rozumí i s motorovou pilou

Na závěr snad ještě dodejme, že zahrádkářský zákon stále ve Sněmovně leží. A neroste.