Demagog.cz

Silvestrovský speciál 2018

Jako každý rok, i letos si neodpustíme pár výroků jen tak pro radost, mimo statistiky. Po přečtení pochopíte, kde bereme energii do zbytku roku. I tohle jsou vaši politici. Tak šťastný nový i Nový rok a na viděnou v roce příštím!

Ověřili jsme
Jiné ze dne 13. prosince 2018 (moderátor Jakub Železný)

1 z celkově 10 ověřených výroků

Pavel Kováčik

Pavel Kováčik

Hlasoval jsem pro, na sjetině mám křížek, neboť mi nefungovalo hlasovací zařízení, kam mi pan soused kolega Chvojka neidentifikovatelnou tekutinou způsobil nefunkčnost.

Nedovedeme bohužel ověřit, jak poslanec Kováčik hlasoval, omezíme se tedy výlučně na popsaný tekutinový defekt.

skrýt celé odůvodnění

Je pravdou, že v aktuálním rozesazení poslanců sedí Pavel Kováčik za KSČM bok po boku s Janem Chvojkou za ČSSD, neboť jsou oba předsedy poslaneckého klubu. Ona osudná tekutina byla jednoznačně identifikována jako káva, o čemž přinesly zprávu Novinky.cz. Chvojka totiž obratem vystoupil s kajícnou omluvou: „Je to pravda, já jsem už asi podesáté za toto volební období nalil kolegovi předsedovi Kováčikovi kafe na jeho stranu lavice.” Zda se jedná o sofistikovanou partyzánskou taktiku ČSSD v parlamentním boji, nevíme. Jisté je, že v kontrastu k lehkovážnému postupu Chvojky jeho kolega Kováčik disciplinovaně volí uzavřenou klausovsky levicovou PET lahev s vodou.