Demagog.cz

Silvestrovský speciál 2018

Jako každý rok, i letos si neodpustíme pár výroků jen tak pro radost, mimo statistiky. Po přečtení pochopíte, kde bereme energii do zbytku roku. I tohle jsou vaši politici. Tak šťastný nový i Nový rok a na viděnou v roce příštím!

Ověřili jsme
Jiné ze dne 13. prosince 2018 (moderátor Jakub Železný)

1 z celkově 10 ověřených výroků

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek

Bezpochyby zábavný jsem.

Na základě níže uvedených důkazů lze uvést, že Pavel Bělobrádek určitý smysl pro humor patrně má. Říci, že by byl "bezpochyby zábavný", je však přinejmenším lehce nadnesené.

skrýt celé odůvodnění

Na základě níže uvedených důkazů lze říct, že Bělobrádek má určitý smysl pro humor, byť patrně velmi úzce profilovaný. Říci, že zábavný je “bez pochyb,” tedy v mainstreamovém významu humoru, je proto přinejmenším nadnesené. Například roce 2017 Pavel Bělobrádek upozornil na facebooku publicistku Lucii Sulovskou, která se svěřila, že jí zemřel milovaný pes, tímto způsobem: „Zemřít mohou pouze lidé, vířata chcípají či uhynou.“ Za tato slova snesl od veřejnosti kritiku, ke které se vyjádřil na svém Twitteru pomocí fotografie se vzkazem o tom, že „už nikdy nebude dělat humor na internetech“.  

Danou situaci okomentoval např. Jan Farský (STAN), podle něhož „má Pavel Bělobrádek skvělý smysl pro humor, jen má po jeho slovech strach, že když bude nachcípanej, aby náhodou neumřel“.
Se svými humory se však směle přenesl na televizní obrazovky, kde např. tvůrcům pořadu 168 hodin reprodukuje následující vtip: „Jde tatínek s Aničkou po dvorku.  Anička říká: ,Jé tati, tady je slepičí hovínko.´ Tatínek říká: ,Ale, říká se slepičinec´. Pak jdou po louce a Anička říká: ,Jé, tati, kravské hovínko´. Tatínek říká: ,To je kravinec´. Jdou dál, jdou do lesa a Anička říká: ,Tati, tady je lidovec´.“

Ve světle uvedeného tedy tvrzení, že by byl Bělobrádek “bezpochyby zábavný,” hodnotíme jako zavádějící.