Demagog.cz

Silvestrovský (nevážný) speciál

Vypadá Andrej Babiš jako Brad Pitt? Kolik je v Česku Soukupů? A je veganství nová totalita? Na tyto a další palčivé otázky dnešní doby jsme hledali odpovědi v našem silvestrovském ověřování, kde se pravda mísí s fikcí a česká politika s ještě větší surreálnem.

Ověřili jsme
Silvestrovské zábavné vydání ze dne 31. prosince 2019

1 z celkově 10 ověřených výroků

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Nevypadám sice jako Brad Pitt (...)

Ačkoliv je možné pozorovat určité společné rysy mezi oběma muži, například podobný střih vousů, musíme konstatovat, že Andrej Babiš opravdu nevypadá jako Brad Pitt. Zjistili jsme ale, že premiér Babiš nápadně připomíná spíše režiséra Davida Lynche či herce Roberta De Nira.

skrýt celé odůvodnění

Andrej Babiš v rozhovoru pro Blesk v souvislosti s případnou budoucí kandidaturou na prezidenta prohlásil, že sice nevypadá jako Brad Pitt, ale že se svou ženou Monikou nedělají při reprezentaci ostudu.

Po prohlédnutí a porovnání řady fotografií premiéra Andreje Babiše (65) a amerického herce Brada Pitta (55) můžeme konstatovat, že lze mezi oběma pány nalézt jisté společné rysy.

Mezi nejvýznamnější podobnost řadíme střih vousů. V poslední době oba muži volí stejnou krátce střiženou bradku propojenou s knírem.

(Zdroj obrázku: vláda.cz)

(Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org, autor: Glenn Francis)

Velmi odlišný je ale u obou mužů styling vlasů, kdy Brad Pitt dává přednost delšímu střihu a vlasy nosí česané dozadu v délce okolo šíje a ramen. Jedná se o hercův charakteristický účes. Naopak Andrej Babiš preferuje velmi krátký sestřih vlasů, téměř na tzv. ježka. Zatímco Brad Pitt uhranul jistě ne jednu fanynku svýma modrýma očima, premiér Babiš vrhá na své politické oponenty pohledy zelenohnědé.

Můžeme tedy potvrdit, že Andrej Babiš, i přes jisté podobné rysy, opravdu nevypadá jako Brad Pitt.

Existuje celá řada webových stránek či mobilních aplikací porovnávajících podobnost celebrit i obyčejných smrtelníků. Rozhodli jsme se tyto aplikace využít, abychom zjistili, koho Andrej Babiš nejvíce připomíná.

Webová stránka StarByFace vyhodnotila největší podobnost premiéra Babiše s americkým filmovým režisérem a scenáristou Davidem Lynchem. A to i při opakovaném použití několika fotek.

Mezi další podobné osobnosti zařadila aplikace herce Roberta De Nira či Sama Waterstona.

Výrok hodnotíme jako pravdivý, Andrej Babiš opravdu nevypadá jako Brad Pitt. V Hollywoodu by se ale jistě neztratil.