Demagog.cz

Silvestrovský (nevážný) speciál

Vypadá Andrej Babiš jako Brad Pitt? Kolik je v Česku Soukupů? A je veganství nová totalita? Na tyto a další palčivé otázky dnešní doby jsme hledali odpovědi v našem silvestrovském ověřování, kde se pravda mísí s fikcí a česká politika s ještě větší surreálnem.

Ověřili jsme
Silvestrovské zábavné vydání ze dne 31. prosince 2019

1 z celkově 10 ověřených výroků

Jaroslav Kubera

Jaroslav Kubera

KUBERA: A co je to jiného, když mladí lidé terorizují své rodiče, protože nejsou vegani?
SMETANA: To je totalita?
KUBERA: No a ne?

Jaroslav Kubera se dopustil zásadního politologického průlomu, kdy díky svému brilantnímu uvažování přidal ke tradičně uznávaným totalitním hnutím, tedy komunismu a nacismu, také třetí totalitu, tedy nejezení masa a sýrů.

skrýt celé odůvodnění

Předseda Senátu Kubera se této myšlenky dopustil v rozhovoru pro DVTv (4:30). Navázal tak na stále rozšířenější žánr stížnosti rodičů všežravců na soužití s jejich veganskými dětmi (zde např. srdceryvný příběh paní Ivety). Pan Jaroslav si nepochybně pamatuje, že komunisté sedlákům zabavovali dobytek a nacisté za války maso ze zabijaček. Paralela s odpíranými vepřovými kotletami a debrecínskými párky se tak přímo nabízí.

Další případ totalitního trýznění rodičů dětmi-vegany se nám podařilo získat od oběti pouze pod podmínkou zachování anonymity. Ve výjimečných a citlivých případech, jako je tento, připouštíme jako zdroj i takováto anonymní svědectví, pokud mají oběti oprávněné obavy o svou bezpečnost.

Jednou z obětí je pětapadesátiletý pan Karel (jméno bylo změněno) z Vyškovska. Ten nám napsal: Syn studuje v Brně, bydlí tam a chodí jíst ten svůj plevel do všelijakejch levičáckejch bister s nábytkem z palet. Když přijel o jednom víkendu, tak šel prvně do mrazáku, pak za mnou a říká mi: To kuře vytáhneš, omluvíš se mu a pudeš mu vykopat hrob, kam ho důstojně uložíš. A ještě jednou ti tady najdu nějakou vraždu a rozflákám ti to tady jak Animal Liberation Front laboratoře! Když jsem oponoval, tak se mě pokusil napadnout, naštěstí nemá kvůli nedostatku bílkovin žádnou sílu. Každopádně teď, když má přijet na víkend, tak si přidávám celej tejden v závodce a domů pak nakoupím jen kedlubny a pažitku.

Našemu týmu se dále podařilo z kruhů tajných služeb obdržet velmi důvěryhodně působící dokument Protokoly veganských mudrců. V něm se 12 hlavních výrobců tofu domlouvá na ovládnutí světa. Tento dokument vzhledem k jeho obzvláště důvěrné povaze nemůžeme zveřejnit v jeho úplnosti, parafrázujeme však níže některé pasáže. Tyto pasáže zároveň propojujeme s obecně respektovanými znaky totalitarismu:

  • státem vynucovaná ideologie, indoktrinace školství: Už nyní je dětem opakovaně skandálně vtloukáno do hlavy, že mají jíst dost zeleniny a ovoce. A ministerstvo zdravotnictví dokonce někdy vyjadřuje nevoli z českého prvenství v žebříčku rakoviny tlustého střeva jakožto důsledku vysoké konzumace uzenin a červeného masa.
  • výchova k udavačství: Již nyní lze kontaktovat tajnou veganskou policii na adrese maso.je.vrazda@soja.cz
  • zákaz držení zbraní občany: Postupné zabavování vybavení na zabijačku
  • postih oponentů a jejich potomků: V některých pražských čtvrtích již dochází k systematické diskriminaci masojedů. Ti, když si ve veganské restauraci snaží objednat hamburger, tak dostanou pouze Beyond Meat.
  • likvidační sankce vůči médiím, které by umožnily publikaci názorů oponentů: Toto postihne především slevové letáky obchodních řetězců, pokud je v nich sleva na vepřové plecko.
  • centrální řízení státu, omezení pravomocí menších samosprávních celků: Centralizace výroby masných výrobků proběhla již v rámci holdingu Agrofert. V další fázi bude značka Vodňanské kuře přejmenována na Vodňanská kukuřice a Kostelecké uzeniny na Kostelecké uzené tofu.
  • omezení pohybu vlastních občanů, zejména do zahraničí, až po uzavření hranic: Především bude zabráněno jezdit na polské trhy nakupovat klobásy.
  • monopol na prostředky masové komunikace: Žádná masová komunikace už nebude, pouze zeleninová.