Nabízíme workshopy

Publikováno 17. března 2017

Projekt Demagog.cz se již více než 5 let zabývá ověřování faktických výroků politiků. Odhalujeme, nakolik naše politické elity s veřejností hrají korektní hru, nebo nakolik ji naopak klamou. Rozhodli jsme se naše zkušenosti a znalosti předávat dál. V dnešní době, kdy zejména ze sociálních sítí jsou lidé atakováni záplavou informací a dezinformací, je velmi složité rozpoznat, zda je daná informace přesná, nebo se jedná o hoax či o obskurní text. 

Námi pořádané workshopy si kladou za cíl předat několik základních dovedností. V rámci 90 minut interaktivích aktivit pomůžeme nejen studentům středních škol v základní orientaci v mediální oblasti, předáme ale také znalost rozlišovat fakta od názorově zabarvených textů, prohloubíme rovněž kritické myšlení, což je pro dnešní dobu zcela zásadní dovednost. A nebyl by to správný factcheckingový projekt, který by snad nešířil povědomí, jak si co možná nejsnadněji ověřovat fakta, či alespoň jak nenaletět nezřídka přítomným vymyšleným či zavádějícím zprávám.


Celé školení provádějí zástupci Demagog.cz, tedy projektu, který je držitelem Novinářské ceny za inovativní občanskou online žurnalistiku a také opakovaným účastníkem soutěže Křišťálová lupa (cena českého internetu) v kategoriích Projekt roku a Veřejně prospěšná služba s umístěním do 3. místa mezi všemi projekty.

Pokud máte zájem o více informací, obraťte se na nás prostřednictvím mailů info@demagog.cz a/nebo tvrdon.jan@demagog.cz (vedoucí projektu Demagog.cz). Rádi dorazíme přímo k vám a vytvoříme akci i tak trochu "na klíč". V minulém roce jsme již uspořádali taková školení mezi různými věkovými skupinami (např. na Gymnáziu Hejčín v Olomouci či pro Skaut), jsme tedy schopni přizpůsobit workshop vašim možnostem a také jeho účastníkům.