Demagog.cz

Milouš Jakeš

Milouš Jakeš (Nez.)

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Výroky

Milouš Jakeš

Milouš Jakeš

No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milion, 2 miliony berou, Jandové a jiní, každý rok. Jiné, 31. prosince 2013

Nepodařilo se nám bohužel dohledat konkrétní příjmy zmiňovaných normalizačních hvězd popu, hodnotíme proto pouze část výroku o “ milé holce ”.

Je přinejmenším sporné označit Hanu Zagorovou za “ milou holku ”, jelikož je dle důvěryhodných zdrojů známo, že byla zapletena do pochybného kupčení s hroby na pražských Vinohradech. Rovněž její známá píseň Duhová víla, odkazující k uvolněnému období všeobecného užívání LSD, řadí Zagorovou spíše do kategorie enfant terrible.

Také zmiňovaný Petr Janda v jedné ze svých písníSlzy tvý mámy ”, jež má jasný autobiografický původ, zpívá o znepokojujících okolnostech, námátkou: “ chtěl jsi prachy na mejdan; nebejt nože ve tvejch dětskej rukách ” či “ z cigaret je modrej dým ”;

Tyto explicitní narážky na zhýralý život rockera rozplakaly již nejednu matku a zpěváka Jandu tak rovněž nelze označit za “ milého ”, výrok proto musíme hodnotit jako nepravdivý.