Předvolební přestřely politických stran

Publikováno 8. října 2013

Chovají se politické strany ve své kampani korektně? Používají pro přesvědčování voličů fakta? Díky naší aplikaci Ověř.to, ale také prostřednictvím e-mailu, dostáváme od našich fanoušků denně množství podnětů ke kontrole pravdivosti výroků představitelů různých politických subjektů. Pokoušíme pro Vás vybrat ty největší “špeky”, které se k nám dostanou. Dnes se podíváme na “facebookový” výrok, který zazněl z tábora hnutí ANO.

Chovají se politické strany ve své kampani korektně? Používají pro přesvědčování voličů fakta? Díky naší aplikaci Ověř.to, ale také prostřednictvím e-mailu, dostáváme od našich fanoušků denně množství podnětů ke kontrole. Pokoušíme se pro Vás vybrat ty největší “špeky”, které se k nám dostanou. Dnes se podíváme na “facebookový” výrok, který zazněl z tábora hnutí ANO.

Nekraďte!

Zajímavým podnětem od našich příznivců byl totiž facebookový komentář představitele hnutí ANO Martina Komárka. Ten se 8. 10. 2013 rozhořčil následujícím způsobem: “Nekraďte! TOP 09 po volbách navrhne, aby všechny smlouvy se státem a s obcemi byly veřejné. Starostové to ve svých obcích dokázali, ale TOP 09 s tím ve sněmovně od roku 2010 neudělala nic. Tento požadavek má v programu ANO 2011 a ví, jak to udělat. Chápu, že Sobotka nám ukradl heslo o fungujícím státu, ale myslel jsem si, že soupeři z TOP 09, kteří se tak rádi ohánějí slušností, budou mít více gentlemanského ducha.


Lídr ANO v Libereckém kraji asi nezná své protikanditáty. Představitelé TOPky, jmenovitě její lídr na Liberecku Jan Farský a další poslanci, předložili 28. 6. 2012 Poslanecké sněmovně, slovy projektu Rekonstrukce státu, “nejkrásnější zákon”. Ten zavádí povinnost zveřejňování smluv státu na internetu (více o stavu ve sledované problematice najdete na webu zmíněného projektu rekonstrukcestatu.cz).

Být panem Farským, v duchu gentlemanství spíše plesknu Martina Komárka rukavicí a vyzvu k souboji na kordy. Z Demagog.cz mu ovšem v rámci politiky nenásilí ve stejném duchu vzkazujeme “Nelžete!”. Tedy pardon, nemluvte nepravdy.