Demagog.cz

Smyšlený incident v motolské nemocnici

Ve Fakultní nemocnici v Motole mělo podle facebookového příspěvku dojít po očkování lékařů k jejich hospitalizaci na JIP. Dle vyjádření nemocnice však k ničemu takovému nedošlo a ani žádný další zdroj to nepotvrzuje.

22. ledna 2021

Na sociální síti Facebook se objevil virální příspěvek, který upozorňuje na smyšlený incident v motolské nemocnici, kde údajně museli být lékaři po očkování druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 hospitalizováni na jednotce intenzivní péče. K tomu mělo dojít 21. ledna 2021.

Autor příspěvku s odvoláním na nejmenovaný zdroj z nemocnice uvádí: „Dnes ráno v nemocnici Motol byli očkování druhou dávkou doktoři, a z 10 jich 8 skončil na JIPce!“ Že k ničemu takovému nedošlo, nám prostřednictvím e-mailu potvrdil Odbor komunikace Fakultní nemocnice v Motole.

Fakultní nemocnice se následně proti příspěvku důrazně ohradila a uvedla, že podává trestní oznámení za šíření poplašné zprávy.

Jelikož ani jiné zdroje nepotvrzují informaci uvedenou v příspěvku a příspěvek neobsahuje další podrobnosti, jako jsou jména údajných lékařů-pacientů, hodnotíme jej jako nepravdivý a jako takový jsme jej označili v rámci naší spolupráce se společností Facebook.