Demagog.cz

Je tu Mezinárodní den ověřování. Soutěžte s námi!

Podobně jako naši kolegové na celém světě, i my letos slavíme Mezinárodní den ověřování (International Fact-Checking Day). A protože ověřování rozhodně nemá být jenom aktivitou pro povolané specialisty, chtěli bychom ho slavit s vámi, našimi čtenáři. Zkuste si náš kvíz, soutěžte a vyhrajte třeba workshop vedený našimi lektory!

Komentář 1. dubna 2019

Fact-Checking Day každý rok slaví Mezinárodní síť fact-checkerů (IFCN) nejrůznějšími kvízy, videy a dalšími akcemi. Letos se přidáváme s naším malým kvízem, ve kterém si zkusíte uhodnout (nebo ověřit!) pár výroků českých politiků.

Takže, jaký máte přehled o dění a některých faktech? Pojďte to hned zjistit!

A nezapomeňte soutěžit!

Vyfoťte závěrečnou stránku s výsledkem kvízu (kde je vidět počet bodů) a obrázek na email info@demagog.cz do čtvrtku 4. 4. 2019. Na počtu bodů nezáleží, do slosování zařadíme každého soutěžícího.

Soutěž poběží do páteční půlnoci.

Ze soutěžících pak vylosujete 3 výherce, a to bez ohledu na jejich výsledek v kvízu. Pro prvního výherce zdarma uspořádáme workshop na přání - náš lektor za vámi přijede do školy, knihovny nebo třeba do hospody a řekne vám něco u kritickém myšlení nebo přímo o ověřování. Další dva výherci dostanou symbolickou odměnu v podobě tuštiček s naším logem a vtipných nálepek.

A pokud nebudete mít dost oslav, zkuste si ještě anglický kvíz nebo si pusťte video o práci a úspěších našich kolegů fact-checkerů ze všech koutů světa.

(Ověření a odůvodnění výroků použitých v kvízu samozřejmě najdete na našem webu. Takže směle do hledání zdrojů!)