Demagog.cz

Milan Cabrnoch

Milan Cabrnoch (ODS)

  • 2
  • 0
  • 0
  • 0

Výroky

Milan Cabrnoch

Milan Cabrnoch

Jak připomíná europoslanec Milan Cabrnoch, Česká republika se podle dohody z roku 2009 měla připojit k Protokolu současně s ratifikací vstupu Chorvatska do EU, která už ale proběhla. Jiné, 23. května 2013

Výrok hodnotíme na základě veřejných informací z webu euroactiv.cz a iDnes.cz jako pravdivý. Summit EU 29. října 2009 odsouhlasil tzv. "Klausovu výjimku" z Lisabonské smlouvy. Ratifikace protokolu oddělující danou výjimku měla proběhnout paralelně s přístupovou smlouvou Chorvatska do EU. Ta, jak uvádí výrok, proběhla a Chorvatsko se od 1. července 2013 stane členem EU. Co se týče zapojení ČR do Protokolu, tuto otázku řeší výrok výše.

Milan Cabrnoch

Milan Cabrnoch

Ve směrnici se navrhuje, aby se zakázalo vyrábět například cigarety s příchutí, aby se zakázalo vyrábět tenké cigarety, takzvané slim. Také, aby se zakázalo vyrábět cigarety v balení, která jsou líbivá a podobně. Jiné, 28. března 2013

V evropské směrnici (velmi zkráceně) o regulaci tabáku a tabákového průmyslu je skutečně zmíněn bod, který by zakázal vyrábět Cabrnochem zmíněné druhy cigaret.

Na straně 18 směrnice (.pdf - anglicky), v bodě 23 se zcela konkrétně uvádí, že jak zmíněné druhy cigaret, tak i samotná balení budou zakázána.

Informaci o zákazu "light cigaret" uvádí na svém webu také Evropská komise (sekce Veřejné zdraví - kouření).