Demagog.cz

Zdeňka Hamousová

Zdeňka Hamousová (Nez.)

  • 1
  • 0
  • 0
  • 1

Výroky

Zdeňka Hamousová

Zdeňka Hamousová

reakce na předchozí: Tak musím říct celkem neskromně, že ta aktivita i můj osobní podíl tam byl také značný, protože se jednalo o nemocnici v našem městě Žatci, město je zakladatelem té nemocnice a je to poslední nemocnice, která poskytuje akutní lůžkovou péči v okrese Louny. ČT24, 15. října 2014

V případě snah o zachování některých oddělení nemocnice v Žatci se skutečně starostka Hamousová významně angažovala.

Vystoupila např. v Senátu při projednávání petice. Podle výroční zprávy (.pdf, str. 4) je zakladatelem nemocnice město Žatec. V lounské nemocnici byla akutní lůžková péče zrušena v roce 2010. O zrušení informoval také deník E15. V článku stoji: " Na pacienty z Loun a okolí jsou připraveny nemocnice v Žatci, Mostě, Chomutově a Slaném".

Z těchto měst se v okrese Louny nachází pouze Žatec.

Zdeňka Hamousová

Zdeňka Hamousová

...už máme rozpracované nové vzdělávací obory v regionu právě pro konkrétní investory, jako příprava pracovních sil přímo u nás. ČT24, 15. října 2014

Ve městě Žatec byl zahájen projekt s cílem efektivnějšího vzdělávání úředníků na městském úřadě, čímž by se měla podle popisu projektu zvýšit kvalita nabízených služeb úřadu. V rámci projektu byl vytvořen i internetový portál s online vzdělávacími kurzy a informacemi o vzdělávacích programech probíhajících ve městě. Termíny prvních kurzů jsou stanoveny na listopad 2014.

Zmíněné kurzy jsou však vypsány na školení úředníků. Specifické vzdělávací projekty šité na míru investorům se nám dohledat nepodařilo. Hamousová mluví o "rozpracovaných programech", je tedy možné, že tyto akce nejsou ještě finalizovány, a tudíž jsou veřejnými zdroji nedohledatelné. Výrok tak hodnotíme jako neověřitelný.