Demagog.cz

Jaroslav Větrovský
Jaroslav Větrovský
S Andrejem Babišem jsem mluvil dvakrát v životě. Poprvé když jsme řešili problémy, které v městě Mladá Vožice vznikly v důsledku zrušení lékárny, tehdy jsem s ním řešil věc jako s ministrem financí (...) podruhé jsem s ním jednal, když jsem byl osloven hnutím ANO ke své senátní kandidatuře. DVTV, 12. října 2016

Tento výrok byl ověřen jako neověřitelné

Odůvodnění

V červenci 2015 byla v Mladé Vožici stavěna nová lékárna. O starou město přišlo v důsledku změny kategorie budovy původně určené pro provoz zdravotnického zařízení. Po této změně kategorizace zrušilo ministerstvo financí předkupní právo na budovu a její majitel s ní mohl nakládat dle svého uvážení. Lékárna tak byla zrušena. Město Mladá Vožice podalo následně trestní oznámení na ministerstvo zdravotnictví a financí.

Starosta Větrovský se dle svých slov několikrát sešel s pracovníky ministerstev, o oficiální schůzce s ministrem Babišem však nejsou dostupné žádné informace. Ani o druhém jednání mezi Větrovským a Babišem vztahujícím se k senátní kandidatuře nejsou veřejně dostupné záznamy.