Miloš Zeman
SPO

Miloš Zeman

Poukazoval jsem na to, že ne všichni členové vlády mají potřebnou odbornost.
Vánoční poselství, 26. prosince 2021
Sněmovní volby 2021,
Poslanecká sněmovna,

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Zkrácené odůvodnění

Miloš Zeman v oficiálním stanovisku prezidenta republiky uvedl, že má problém s údajně nízkou kvalifikací tehdejšího kandidáta na post ministra zahraničí ve vládě Petra Fialy Jana Lipavského.

Plné odůvodnění

Ve svém oficiálním stanovisku ze dne 10. prosince 2021 prezident Zeman uvedl, že má výhrady k tehdejšímu kandidátu na post ministra zahraničí ve vládě Petra Fialy Janu Lipavskému. Zeman uvedl, že má Lipavský nízkou kvalifikaci. „Na rozdíl od ostatních kandidátů pan Lipavský absolvoval pouze bakalářské studium a podle týdeníku Euro jeho závěrečná bakalářská práce byla hodnocena nejhorší možnou známkou,“ stojí ve stanovisku Hradu. 

Miloš Zeman tedy skutečně poukazoval na to, že Jan Lipavský, jakožto člen vznikající vlády, nemá „potřebnou odbornost“. Dodejme, že český právní řád žádné formální požadavky na vzdělání ministra neklade.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Špatný rok Miloše Zemana

Vánoční poselství, 26. prosince 2021

Prezident Zeman již tradičně promluvil na Druhý svátek vánoční k občanům, tentokrát však jeho proslov příliš povzbudivý nebyl. Česko podle něj čelí třem druhům nebezpečí. Posouzení závažnosti problémů dnešní doby ponecháme jiný...