Miroslav Kalousek
TOP 09

Miroslav Kalousek

My jsme přece řekli zcela zřetelně, tady si troufnu říct, že TOP 09 to měla i ve svém volebním programu, že v souvislosti s penzijní reformou nevylučujeme navýšení některých nepřímých daní. Zejména tedy DPH.
Otázky Václava Moravce, 2. září 2012

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Výrok ministra financí hodnotíme jako pravdivý, neboť možnost financovat důchodovou reformu prostřednictvím nepřímých daní volební program TOP 09 pro sněmovní volby 2010 zmiňuje.

Volební program TOP 09 pro sněmovní volby 2010 v části 4 -Reforma důchodového systému říká, že "...Výpadek příjmů stávajícího průběžného systému financování důchodů pokryje vláda (tento volební program je psán jako programové prohlášení vlády) z aktiv společnosti ČEZ a v případě nutnosti z nepřímých daní."

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Návrh nového státního rozpočtu - Miroslav Kalousek

Otázky Václava Moravce, 2. září 2012

V nedělních otázkách vystoupil z politiků pouze Miroslav Kalousek (TOP 09). Hlavním tématem byl návrh státního rozpočtu na příští rok, který ministerstvo financí minulý týden předložilo. Již klasickým, ale nepolitickým oponente...

Abychom mohli měřit návštěvnost webu, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů prostřednictvím cookies. Více o zpracování osobních údajů