Miroslav Kalousek
TOP 09

Miroslav Kalousek

Jedna z těch věcí, které měla vláda a má ve svém programovém prohlášení, je samozřejmě úspora mzdových objemů ve veřejné správě, ve státní správě, v případě, v případě státu a během jejího funkčního období skutečně o 20 % oproti autonomnímu vývoji.
Otázky Václava Moravce, 2. září 2012

Tento výrok byl ověřen jako

nepravda

Plné odůvodnění

Tento výrok hodnotíme jako nepravdivý, protože v programovém prohlášení vlády se počítalo se snížením objemu mezd státní správy pouze o 10 %.

Citujme programové prohlášení vlády: ..."...Vláda sníží objem mezd v organizačních složkách státu a v příspěvkových organizacích příští rok nejméně o desetinu s výjimkou pedagogických pracovníků. To neznamená automatický pokles platů. Vláda přenechá v kompetenci jednotlivých ministrů, zda půjde o úsporu vzniklou snížením mezd, propouštěním nebo kombinací. Další tři roky se objem mzdovýchprostředků nezvýší, což bude představovat tlak na růst efektivity státní správy.Důsledné šetření v rámci zbylých provozních výdajů organizačních složek státu a příspěvkových organizací povede příští rok k jejich snížení minimálně o 10 %. " Data mzdových úspor jednotlivých ministerstev jsou pak k dispozici v dokumentu " Dva roky vlády ".

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Návrh nového státního rozpočtu - Miroslav Kalousek

Otázky Václava Moravce, 2. září 2012

V nedělních otázkách vystoupil z politiků pouze Miroslav Kalousek (TOP 09). Hlavním tématem byl návrh státního rozpočtu na příští rok, který ministerstvo financí minulý týden předložilo. Již klasickým, ale nepolitickým oponente...

Abychom mohli měřit návštěvnost webu, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů prostřednictvím cookies. Více o zpracování osobních údajů