Václav Klaus
Nez.

Václav Klaus

Pan senátor Kubera někdy den před tím výrokem Schwarzenberga (z minulé soboty - pozn. Demagog) řekl, TOPka vyhodila v Praze ODS z pražské vlády, tak myslím, že Nečas musí udělat jedinou věc, stejnou odvetu a vyhodit TOPku z té velké vlády.
Partie, 2. června 2013

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Obsah mediálních vyjádření obou politiků odpovídá slovům Václava Klause.

Václav Klaus se vší pravděpodobností odkazuje ke glose senátora Kubery, kterou v pátek 24. května uveřejnil na webu Pravý břeh. Mj. například uvedl: "Takhle nepředjednaná akce s rysy pučismu má za cíl rozbít zastupitelský klub ODS a oslabit nás ve voličské baště. Je to absolutně nehodné vládní koaliční strany."

Své úvahy Kubera ještě rozvedl o pět dní později na stejném portálu, kdy se nechal slyšet, že "bývá zvykem, že nějaký stát vyhostí například tři diplomaty a dotyčná země na to reaguje vyhazovem stejného počtu zaměstnanců ambasády. Proč by premiér Nečas TOP 09 nemohl vyhodit z vlády třeba ministry Hegera, Kalouska, nebo tu družinářku Hanákovou." O slovní přestřelce informovala i některá média, např. Novinky.

Co se týče Klausem zmiňovaného výroku ministra Schwarzenberga, ten v rozhovoru pro deník Právo z 25. května (jeho přepis naleznete zde) na otázku redaktora, zda se kvůli situaci na pražském magistrátu necítí jako zrádce, uvedl: "To jsou kecy. Máme necelý rok k příštím volbám a začíná předvolební boj. Pan premiér je poněkud nervózní, což v jeho situaci chápu." Na adresu premiéra pak ještě dodal: "Když je někdo podělaný, tak já mu nemohu pomoci. S tím se musí vypořádat sám."

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Václav Klaus v Partii

Partie, 2. června 2013

Hostem nedělní Partie televize Prima byl bývalý prezident České republiky Václav Klaus. Ten se v tomto pořadu dotkl řady témat, která víří po dlouhou dobu veřejnou debatu v zemi. Mluvil jednak o ekonomické situaci a stavu země ...