Václav Klaus
Nez.

Václav Klaus

Trojúhelník už se uzavřel. Začínalo to kombinací ODS-ČSSD, pak se to zvrtlo na ODS-TOP 09, teď je vidět, že to bude asi TOP 09-ČSSD (Václav Klaus mluví o koalicích v Praze v tomto volebním období - pozn. Demagog.cz).
Partie, 2. června 2013

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Po volbách v roce 2010 byla opravdu uzavřena koalice ODS a ČSSD, takže vítězná TOP 09 skončila v opozici, viz zprávy z tisku. Tento krok však vyvolal vlnu nevole, následovaly protesty občanů a pro zajímavost přikládáme vyjádření politiků k této koalici. Primátorem byl zvolen Bohuslav Svoboda.

Tato koalice trvala do roku 2011, kdy byla nahrazena koalicí ODS-TOP 09. Primátorem i nadále zůstal Bohuslav Svoboda.

V roce 2013 však došlo k výraznému rozporu mezi ODS a TOP 09, tudíž TOP 09 vypověděla koaliční smlouvu. Ohledně pravděpodobnosti vlády TOP 09-ČSSD odmítáme spekulovat, nicméně dle zpráv z tisku je patrné, že TOP 09 jedná opravdu především s ČSSD, avšak jedná dále i s ODS.

Výrok tedy hodnotíme jako pravdivý, jelikož dle veřejně dostupných informací a prohlášení zainteresovaných politiků se jeví menšinová TOP 09 s podporou ČSSD jako nejpravděpodobnější scénář.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Václav Klaus v Partii

Partie, 2. června 2013

Hostem nedělní Partie televize Prima byl bývalý prezident České republiky Václav Klaus. Ten se v tomto pořadu dotkl řady témat, která víří po dlouhou dobu veřejnou debatu v zemi. Mluvil jednak o ekonomické situaci a stavu země ...