Demagog.cz

Stanislav Gross
Stanislav Gross
Na byt mi půjčil strýček. Jiné, 31. prosince 2013

Tento výrok byl ověřen jako pravda

Odůvodnění

Výrok je hodnocen jako pravdivý, neboť strýček Vik podporoval svého synovce Stanislava po dlouhá léta a to nejen v souvislosti s nákupem bytu, který nakonec stál bývalého premiéra jeho politickou kariéru. Vik byl také jedním z hlavních faktorů, jenž umožnil Grossovi usednout ve vládě Miloše Zemana na pozici ministra vnitra (viz níže).

Nicméně vraťme se k samotnému výroku. Policie prověřovala především Grossovo tvrzení, že peníze, za které si koupil svůj byt, byly skutečně tak křišťálově čisté, že ani křišťál křišťálovější čistý být nemůže. Kontaktovala tedy 3 nezávislé experty v oboru broušený křišťál, kteří bez výhrad potvrdili fakt, že nic křišťálověji čistější než křišťálově čistý křišťál skutečně být nemůže. Celá mediální kauza vyvolaná pravicovými médii tak byla odložena.

Jak jsme již zmínili výše, strýček Vik podporoval Stanislava Grosse dlouhá léta během jeho strmé kariéry. Miloš Zeman, který je znám důrazem na odbornost jednotlivých ministrů, udělal z Grosse, který měl nejlepší odborné předpoklady pro tuto funkci, ministra vnitra až poté, co strýček Vik zakoupil ze svých prostředků Grossovi vhodný oděv (oblek na pracovní dny a Kenvelo trika na víkendy) pro vykonávání této významné politické pozice. Zeman se totiž obával, že by ministr chodící v šortkách nemusel být pro vládu dostatečně reprezentativní. Gross tedy musel v zájmu svého kariérního růstu odložit svou dlouze budovanou image.