Lumír  Aschenbrenner
ODS

Lumír Aschenbrenner

Pouze 36 procent občanů věří podle průzkumu Andreji Babišovi v souvislosti s informacemi o covidu-19. To je příliš málo, když právě on řídí v této složité situaci vládu, která vyhlašuje nejrůznější opatření, jak nemoc zastavit.
Twitter, 18. října 2020
Koronavirus,

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Zkrácené odůvodnění

Z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi vyplývá, že 36 % dotázaných velmi důvěřuje nebo spíše důvěřuje informacím, které poskytuje premiér Andrej Babiš veřejnosti o covidu-19. Zda je to příliš málo, nehodnotíme, jelikož se jedná o subjektivní vyjádření.

Plné odůvodnění

Agentura Kantar CZ prováděla průzkum veřejného mínění od 21. září do 9. října 2020 a zúčastnilo se ho 1 200 respondentů. Průzkum zveřejnila (.pdf) Česká televize v neděli 18. října a jeho součástí je i otázka důvěry k různým subjektům (včetně premiéra Andreje Babiše), které poskytují veřejnosti informace o nemoci covid-19 (str. 27).

Z uvedených dat vyplývá, že 36 % dotázaných velmi důvěřuje nebo spíše důvěřuje informacím, které poskytuje premiér Andrej Babiš veřejnosti o covidu-19. Výrok proto hodnotíme jako pravdivý.

To, zda je to „příliš málo“, je pak subjektivním hodnocením senátora Aschenbrennera. Je však skutečností, že Andrej Babiš řídí vládu a že právě ta vyhlašuje v rámci boje proti covidu-19 různá opatření.

Výrok jsme zmínili

Lumír  Aschenbrenner
Pravda

Tweet - Lumír Aschenbrenner

Twitter, 18. října 2020

„Pouze 36 procent občanů věří podle průzkumu Andreji Babišovi v souvislosti s informacemi o covidu-19. To je příliš málo, když právě on řídí v této složité situaci vládu, která vyhlašuje nejrůznější opatření, jak nemoc zastavit.“

Abychom mohli měřit návštěvnost webu, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů prostřednictvím cookies. Více o zpracování osobních údajů