Václav Klaus
Nez.

Václav Klaus

To opravdu vzniklo mezi mým nejbližším kolektivem spolupracovníků (myšlena je amnestie).
Jiné, 6. března 2013

Tento výrok byl ověřen jako

neověřitelné

Plné odůvodnění

Výrok hodnotíme jako neověřitelný. Na základě veřejně dostupných informací se nám nepodařilo výrok ověřit. Dostupné informace o autorech amnestie jsou protichůdné. Václav Klaus 2. března 2013 pro deník Právo uvedl: "Autorem jsem já. Není žádný jiný autor. Samozřejmě se o tom bavím s nejužším kroužkem spolupracovníků, ale žádný jiný autor neexistuje. To je pořád ta hloupá mediální nebo politická hra".

O podání informací na základě zákona o svobodném přístupu k informacím žádal místopředseda ČSSD L. Zaorálek a místopředseda České pirátské strany J. Michálek či občanské sdružení Lepší Kladno. Podle nich text amnestie naznačuje konzultaci s právníkem, což koliduje s tvrzením prezidentské kanceláře a V. Klause.

Pro neuspokojivou odpověď prezidentské kanceláře a nemožnost se vůči ní odvolat J. Michálek podal správnou žalobu (pdf.) na V. Klause. Podle dostupných informací žalobu zvažuje i občanské sdružení Lepší Kladno a L. Zaorálek.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Václav Klaus: 10 let prezidentem ČR

Jiné, 6. března 2013

Václav Klaus poskytl České televizi poslední rozhovor ve funkci prezidenta republiky. Otázky se týkaly jak jeho působení v této roli i jeho angažmá v celé polistopadové politice.