Demagog.cz

Tomio Okamura
Tomio Okamura
Mnohá média nás přímo sabotovali, například Mladá fronta DNES, televize Nova, kteří nás vyřazovali z reportáží, abysme tam vůbec nebyli (...) Tak kdysi třeba v Mladé frontě DNES před volbami bylo třeba 8 stránek o 8 politických subjektech, kteří mají vyšší preference šanci se dostat do sněmovny a mezi nimi chyběl týden před volbami Úsvit, stejně tak tam byla nějaká desetistrana asi 10 dní před volbami nebo kdy, opět mezi těmi 8 stranami chyběl Úsvit. Hyde Park ČT24, 4. listopadu 2013

Tento výrok byl ověřen jako neověřitelné

Odůvodnění

Výrok Tomia Okamury hodnotíme jako neověřitelný, protože je reálně nemožné zcela postihnout všechny části výroku Tomia Okamury, zejména pak část, která se věnuje zpravodajství TV Nova.

Co se týká Mladé fronty DNES, Okamura hovoří o 2 aspektech a to těch, že mělo být jeho hnutí opakovaně opomíjeno mezi subjekty, o nichž deník informoval ve smyslu jeho velké šance na vstup do sněmovny.

Konkrétně v článku z 22. října 2013 s názvem " Návod, jak si letos vybrat " je hodnoceno osm politických stran, mezi nimiž Úsvit přímé demokracie není - hodnoceni byli - ODS, TOP 09, ČSSD, ANO, KDU-ČSL, SZ, SPOZ, KSČM.

Další článek, který vydala Mladá fronta a v němž nebylo hnutí Úsvit obsaženo, byl vydán 17. září, popisují jej Parlamentní listy.

V případě televize Nova pak Okamura mluví o tom, že je jeho hnutí opomíjeno v reportážích. Nejsme schopni postihnout kompletní předvolební zpravodajství TV Nova, tedy korektně popsat, nakolik se hnutí Úsvit ne/dostávalo do zpravodajství této televize.

Nova ovšem pořádala také předvolební debaty. Úsvit přímé demokracie nebyl do těchto diskuzí zařazen. Dvakrát se debat účastnily strany ANO, ČSSD, ODS a TOP09. KSČM a SPOZ byly pozvány pouze jednou a ostatní strany vůbec.