Petr Fiala
ODS

Petr Fiala

Hnutí ANO, které se snažilo deklarovat jako strana, která míří na středopravého voliče nebo hnutí, které míří na středopravého voliče (...) Nakonec hlasuje prakticky ve všem se sociální demokracií a ještě mnohokrát jsou poslanci hnutí ANO v situaci, že se jich zastávají kolegové z KSČM. Tak to je realita, která ve sněmovně nyní je.
Interview Daniely Drtinové, 10. prosince 2013

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Andrej Babiš se o hnutí ANO v médiích vyjadřoval jako o hnutí spíše středovémširoce rozkročeném hnutí. Média, jako například idnes.cz, pak psala o umístění strany napravo od středu. Podobně jej podle analýzy České televize viděli jeho voliči (strana 28).

Po vstupu do Sněmovny hlasují poslanci ANO převážně s dalšími stranami vznikající koalice, již několik návrhů však získalo širší podporu, kdy se k ANO, ČSSD a KDU-ČSL přidala i zmiňovaná KSČM nebo Úsvit. Jednalo se například o podporu zvýšení příspěvku na státní pojištěnce, které již dříve odsouhlasil Senát svým zákonným opatřením. Širokou podporu stran (mimo ODS a TOP09) pak měl také návrh státního rozpočtu v prvním čtení.

Z kontextu debaty vyplývá, že "zastáváním se" myslel Petr Fiala společnou podporu zákonům, výrok tak hodnotíme jako pravdivý.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Kdo stane v čele ODS

Interview Daniely Drtinové, 10. prosince 2013

V Interview Daniely Drtinové vystoupila jedna z prudce stoupajících hvězd jinak pohasínající ODS: bývalý ministr školství, profesor politologie a emeritní rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala. Výhradním tématem pořadu byla o...