Demagog.cz

Miroslav Toman
Miroslav Toman
Agricovid potravinářství znamená, že tomu, komu se snížila tržba o 25 %, tak doloží srovnatelné období, pošle to na Ministerstvo a my to proplácíme, to je jediný parametr, který tam je. Události, komentáře, 17. března 2021

Tento výrok byl ověřen jako pravda

Odůvodnění

AGRICOVID Potravinářství II kompenzuje příjmy podnikatelům, jejichž příjmy se oproti srovnatelnému období v minulém roce snížily alespoň o 25 %. Jedinou reálnou podmínkou pro poskytnutí dotace je právě pokles celkových příjmů.

Ministr zemědělství Toman hovoří o kompenzačním programu AGRICOVID Potravinářství II, který je určen podnikatelům v oblasti „výroby potravin dodávající produkty provozovatelům stravovacích služeb“.

Jedinou reálnou podmínkou pro poskytnutí dotace je pokles celkových příjmů z prodeje potravin a/nebo z produkce zemědělské výroby minimálně o 25 % v období od prosince 2020 do konce února 2021, a to ve srovnání s obdobím prosinec 2019 až únor 2020 (.pdf, str. 8). Žadatelé mohou získat až 200 000 Kč na příjemce a až 20 000 Kč na každou spolupracující osobu nebo zaměstnance. Podávání žádostí o dotace probíhá (.doc, str. 1) od 15. března do 30. dubna na portálu eAGRI, do kterého se lze přihlásit i přes datovou schránku.

Dodejme, že ukončený program AGRICOVID I za stejných podmínek kompenzoval příjmové ztráty za období od 1. března do 30. listopadu 2020.