Demagog.cz

Patrik Nacher
Patrik Nacher
Jsem byl osočen některými těmi aktivisty, kteří si dokonce zaplatili inzeráty, že ten můj návrh ve skutečnosti vlastně není myšlen vážně, ale že má rozředit tu podporu v Poslanecké sněmovně. Události, komentáře, 29. dubna 2021

Tento výrok byl ověřen jako pravda

Odůvodnění

Iniciativa Jsme fér v roce 2019 skutečně zveřejnila reklamu, která uvádí, že tehdejší návrh poslance Nachera práva homosexuálů nenarovná. Ve svém článku Jsme fér také naznačuje, že Nacherův návrh je jen zástěrka, která má zabránit schválení manželství pro všechny.

Poslanec Patrik Nacher (nestr. za ANO) mluví o svém legislativním návrhu upravujícím práva stejnopohlavních párů, který údajně obsahuje koncept rovných práv pro všechny typy svazků, avšak bez titulu „manželství“ pro stejnopohlavní páry. Tento návrh však doposud nebyl ve Sněmovně předložen. V odůvodnění se podíváme na to, zda byl kvůli tomuto návrh poslanec Nacher někým „osočen“.

Na naši žádost nám poslanec Nacher zaslal fotografii reklamy z února 2019, jehož autorem je iniciativa Jsme fér. Tato reklama uvádí, že „Novela poslance Nachera práva gayům a lesbám nenarovná.“ Iniciativa Jsme fér nám potvrdila, že reklama věnující se novele poslance Nachera byla skutečně v minulosti aktivní.

Zdroj: Patrik Nacher

Iniciativa Jsme fér v článku na svých webových stránkách navíc uvedla jedenáct důvodů, proč by tato novela neměla být přijata. Článek uvádí, že poslanec Nacher se o práva homosexuálů nikdy nezasazoval a jeho návrh je pouze reakcí na předloženou novelu zákona o manželství pro všechny. V případě neschválení této novely by Patrik Nacher prý o prosazení svého návrhu již neusiloval. Dle Jsme fér je dalším důkazem Nacherova nezájmu fakt, že tento jeho návrh nebyl nikdy Poslanecké sněmovně předložen, tudíž ani není známo, co je ve skutečnosti jeho obsahem.