Demagog.cz

Patrik Nacher
Patrik Nacher
Já jsem se nepodepsal ani pod jedno, ani pod tu 201, ani pod tu 211 (sněmovní tisky, pozn. Demagog.cz). Události, komentáře, 29. dubna 2021

Tento výrok byl ověřen jako pravda

Odůvodnění

Patrik Nacher není jedním z předkladatelů návrhu novely občanského zákoníku umožňující manželství pro stejnopohlavní páry ani návrhu na změnu Listiny základních práv a svobod, která by stanovila, že manželství je svazek muže a ženy.

Sněmovní tisk 201/0 (.pdf) obsahuje návrh novely občanského zákoníku, která by umožnila uzavření manželských svazků také stejnopohlavním párům (.pdf, str. 1, 26). První čtení návrhu na půdě Poslanecké sněmovny proběhlo 29. dubna 2021.

Sněmovní tisk 211/0 (.pdf) navrhuje novelizovat Listinu základních práv a svobod. Do Listiny by dle novely měla přibýt formulace, že manželství je „svazek muže a ženy“ (.pdf, str. 2). První čtení tohoto návrhu se rovněž uskutečnilo 29. dubna 2021. Oba návrhy se dostaly do druhého čtení.

Poslanec Nacher opravdu není mezi předkladateli sněmovního tisku 201/0 ani mezi předkladateli sněmovního tisku 211/0. Návrh novely občanského zákoníku předložili poslanci ANO, Pirátů, ČSSD, STAN, TOP 09 a KSČM, návrh na změnu Listiny pak poslanci KDU-ČSL, STAN, TOP 09, ANO, ODS a ČSSD.