Roman Línek
KDU-ČSL

Roman Línek

Zdravotnické poplatky, který byly daní za koalici v roce 2007, a jsem rád, že v podstatě za rok a půl, dva roky, zaznělo to tady, se dále neproplácí nikde v krajích.
Otázky Václava Moravce Speciál - předvolební krajské debaty, 6. září 2012

Tento výrok byl ověřen jako

nepravda

Plné odůvodnění

Zdravotnické poplatky byly zavedeny od 1.1.2008. Jako první začal poplatky proplácet Středočeský kraj v lednu 2009, od února se k němu přidaly i další kraje.

Pardubický kraj se jako první rozhodl ukončit proplácení poplatků k 2. červnu 2010. Následně se v řádu dní ke stejnému kroku rozhodly i další kraje, a také hejtmani ČSSD se v červnu 2010 dohodli na společném postupu, což prakticky znamená ústup od proplácení zdravotnických poplatků ve většině krajů.

Není však pravda, že by se poplatky neproprácely nikde v krajích. Středočeský kraj (který je stejně jako ostatní kraje pod vedením ČSSD) jako jediný proplácí poplatky dál.

Výrok jsme zmínili

Otázky Václava Moravce Speciál - Pardubický kraj

Otázky Václava Moravce Speciál - předvolební krajské debaty, 6. září 2012

Předvolební debaty v České televizi se tentokrát přesunuly do Pardubic. Otázky Václava Moravce přinesly debatu šesti nejvýznamnějších lídrů podle předvolebních preferencí. Zástupci jednotlivých stran diskutovali o řadě otázek, ...