Petr Nečas
ODS

Petr Nečas

Václav Moravec: Promiňte, to ale není pravda. Nadpoloviční většina senátorského klubu Občanské demokratické strany v roce 2005 hlasovala pro ten zákon.

Ano, pod vlivem tehdejšího senátora za ODS pana Moldána, se kterým jsme se později rozešli. Nicméně poslanci ODS pro to nehlasoval vůbec nikdo, ani jeden hlas z poslaneckého klubu ODS.
Otázky Václava Moravce, 17. února 2013

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Z celkových 37 senátorů za ODS, hlasovalo dne 31. března 2005 na 4. schůzi Senátu pro daný zákon 18 (tedy necelá polovina) senátorů z této strany. Senátor Moldán poté (v roce 2010) vystoupil z ODS a kandidoval za stranu TOP 09. Při hlasování v Poslanecké sněmovně (konkrétně se jedná o 41. schůzi PSP ČR) č. 513 o daném návrhu nebyl žádný z poslanců ODS pro návrh a 42 jejích poslanců bylo proti (celkový počet ze 166 přítomných proti byl 44).

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Rekordní nezaměstnanost, ekonomická situace ČR

Otázky Václava Moravce, 17. února 2013

V nedělní debatě se po delší době střetli čelní představitelé dvou největších parlamentních stran - premiér Petr Nečas (ODS) a předseda ĆSSD Bohuslav Sobotka. Hlavním tématem jejich debaty byla nezaměstnanost, která na začátku ...