Andrej Babiš
ANO

Andrej Babiš

A když jsme koupili Vodňanské kuře, tak, to byl náš konkurent, tak řetězce začaly masivně nakupovat kuře v Polsku a ztratili jsme společně obchodní podíl 10 %.
Otázky Václava Moravce, 10. března 2013

Tento výrok byl ověřen jako

neověřitelné

Plné odůvodnění

Společnost Agrofert Holding koupila v dubnu 2009 Agropol Group, čímž získala mj. také společnost Vodňanské kuře, která se zabývá zpracováním drůbeže. Co se týká zaměření, obě společnosti se pohybovaly v zemědělském, respektive potravinářském sektoru: od výkupu obilovin, olejnin nebo průmyslových hnojiv až např. po zpracovatelský průmysl jako jsou mlékárny, pekárny apod. Jednalo se tedy v zásadě o konkurenční společnosti. (viz ČT)

Podíl na trhu zpracování a obchodu drůbeže se měl podle očekávání Andreje Babiše po fúzi v roce 2009 pohybovat až kolem 40 %. Reálným výsledkem za rok 2011 bylo však podle Agrofertu 24 %. Do jaké míry za to může masivní nákup řetězců u Polských výrobců, se nám bohužel nepodařilo zjistit.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Kvalita potravin

Otázky Václava Moravce, 10. března 2013

V nedělních Otázkách Václava Moravce byly jedním z hlavních tématů potraviny. O jejich kvalitě a ceně ve studiu velmi angažovaně diskutovali Vít Bárta (VV) a Andrej Babiš (předseda politického hnutí ANO 2011 a zároveň majitel h...

Abychom mohli měřit návštěvnost webu, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů prostřednictvím cookies. Více o zpracování osobních údajů