Leoš Heger
TOP 09

Leoš Heger

Jenom se pochlubím, prošlo nám na vládě alespoň to, že se nebudou smět do cigaret dávat přídavky jako vitamíny, které takzvaně by chtěly dělat cigarety zdravější a není to vůbec žádná pravda, jenom lákají lidi.
Otázky Václava Moravce, 24. března 2013

Tento výrok byl ověřen jako

nepravda

Plné odůvodnění

Vláda sice v současné době připravuje návrh novely zákona 110/1997 sb. o potravinách a tabákových výrobcích. Tato novela zpřesňuje některá ustanovení §12 zmíněného zákona v tom smyslu, že mimo tabáku lze do cigaret přidávat pouze látky explicitně povolené zvláštní vyhláškou (viz přílohu č. 2).

Podle obálky (.doc) byl návrh zákona odeslán vládě 28. února 2013, nicméně od tohoto data nedošlo k jeho projednání (podrobné záznamy z jednání vlády jsou k dispozici zde), a tedy ani k přijetí vládního usnesení, v němž by vláda postoupila návrh do legislativního procesu. Výrok je tedy nepravdivý.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Situace v českém zdravotnictví - boj proti kouření

Otázky Václava Moravce, 24. března 2013

V nedělních Otázkách Václava Moravce bylo po delší době téma zdravotnictví. Hlavními body diskuze ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP09) a europoslankyně Zuzany Roithové (KDU-ČSL) byl například nový návrh omezující kouření...