Bohuslav Sobotka
ČSSD

Bohuslav Sobotka

A já myslím, že ne, my vedeme už teď konkrétní jednání, jestliže popisujeme situaci, my se přece v řadě věcí shodneme, ANO ve vládě nikdy nebylo, je to nové hnutí, my jsme 7 let byli v opozici.
Partie, 24. listopadu 2013

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Výrok hodnotíme jako pravdivý, politické uskupení ANO vzniklo v listopadu roku 2011, kandidovalo prvně ve volbách tohoto roku a tudíž se zároveň nepodílelo na žádné z předchozích vládních koalic. Pravdou také je, že ČSSD byla od voleb v roce 2006 opoziční stranou.

Doplňujeme pouze, že byť samotná ČSSD nebyla posledních sedm let součástí vládní koalice, podpořila svým hlasováním o důvěře úřednickou vládu Jana Fischera a to v letech 2009-2010, kde měla také své nominanty. Nicméně přímo zastoupena ve vládě (ve smyslu zapojení stranických špiček) nebyla.

Od předčasných voleb 2013 potom obě strany vedou jednání o případné koaliční spolupráci.

Výrok jsme zmínili

Ověřeno

Povolební Partie

Partie, 24. listopadu 2013

V nedělní Partii vystoupila dvojice mužů, která má nyní v rukou osud Česka na další čtyři roky. Na stole byla, jak jinak, povolební vyjednávání či otazníky nad nutností lustračního osvědčení pro členy nadcházejícího kabinetu. Z...

Abychom mohli měřit návštěvnost webu, potřebujeme Váš souhlas se zpracováním osobních údajů prostřednictvím cookies. Více o zpracování osobních údajů