Milan Chovanec
SOCDEM

Milan Chovanec

Když se dneska podíváte na webové stránky Plzeňského kraje, je tam projekt Otevřený kraj. V projektu otevřený kraj najdete, jedna z oblastí jsou veřejné zakázky, takzvaný EZAP. V tom najdete veškeré zakázky Plzeňského kraje, které byly, probíhají a budou. A u těch, co jsou, a budou dokončeny, je za posledního čtvrt roku povinnost i dokládat smlouvu. A to včetně všech dodatků.
Otázky Václava Moravce Speciál - předvolební krajské debaty, 13. září 2012

Tento výrok byl ověřen jako

pravda

Plné odůvodnění

Po proklikání se webovými stránkami, tak jak nám Milan Chovanec popisuje, se nám podařilo dostat do databáze veřejných zakázek. Starý systém vyhledávání poskytuje možnost vyhledat jednotlivé zakázky kraje se zadáním do 1. 4. 2011. Bohužel zde ale není nějaký přehled současných zakázek, pouze vyhledavač. Novější verze EZA-K (EZAP je pravděpodobně přeřeknutí), o které Milan Chovanec mluví, už poskytuje značně přehlednější systém vyhledávání.

Systém vyhledávání veřejných zakázek v rámci Plzeňského kraje skutečně existuje a funguje, a proto lze výrok označit za pravdivý.

Výrok jsme zmínili

Otázky Václava Moravce Speciál - Plzeňský kraj

Otázky Václava Moravce Speciál - předvolební krajské debaty, 13. září 2012

Ve čtvrtek 13. září se představilo v Plzni 6 lídrů nejsilnějších politických stran Plzeňského kraje v rámci předvolebních diskuzních Otázek Václava Moravce Speciál. Jednotliví politici se snažili přesvědčit veřejnost, že právě ...