Petr Hladík
My jsme dali do zákona, že se to (strop pro strukturální deficit státního rozpočtu, pozn. Demagog.cz) každý rok sníží o 0,5 procentního bodu.
Rozpočet (na rok 2026, pozn. Demagog.cz) teprve půjde do Poslanecké sněmovny, protože ještě ho vláda neprojednala.
Jenom za naší vlády jsme slíbili fotovoltaiku na 100 tisících střechách, splnili jsme dvojnásobně už po třech letech.
My jsme několik let od kůrovcové kalamity měli záporné emise, tzn. oxidu uhličitého naše lesy víc vydaly, než kolik spotřebovaly. Ten trend se meziročně otočil, za rok 2022 jsme byli nějakých minus 1,5 gigatuny a za rok 2023 jsme plus 3.
Nám roste hrubý domácí produkt.
Klesá spotřeba energie.
My jsme v roce 2010 (…) na deset dvanáct let zastavili růst obnovitelných zdrojů, ten nám stagnoval.
Naši sousedé postupně zvyšovali, postupně investovali do obnovitelných zdrojů (na rozdíl od ČR, pozn. Demagog.cz)
My jsme startovali s výkonem dvou gigawattů (ve fotovoltaice, pozn. Demagog.cz).
Máme navržený zákon (v souvislosti s plánovaným zavedením akceleračních zón pro výstavbu obnovitelných zdrojů energie, pozn. Demagog.cz), který je v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu (…). Je teď někdy před vládou.