Demagog.cz

Jak je projekt Demagog.cz financován?

Demagog.cz není finančně ani jinak navázán na žádnou politickou stranu či politickou zájmovou skupinu. Pro zajištění nezávislosti a udržitelnosti je financován z více zdrojů. Demagog.cz v rámci zachování nezávislosti nepřijímá dary od aktivních politiků a političek, politických stran ani hnutí. 

Velmi nás těší individuální podpora našich čtenářů. Přispět na provoz projektu lze prostřednictvím dárcovského portálu Darujme.cz, dále přímo na náš transparentní účet nebo také nákupem skrze aplikaci Givt.cz.

Ucházíme se zároveň o různé grantové příležitosti. Níže najdete seznam větších finančních darů a grantových projektů, loga aktuálních dárců a podporovatelů pak naleznete dole na našich stránkách.

Právně je Demagog.cz zapsaným spolkem. Zveřejňujeme přitom své výroční zprávy a výpisy z transparentního účtu (od doby jeho spuštění v listopadu 2016).

Výroční zprávy

Finanční dary a grantové projekty

 • Nadační fond nezávislé žurnalistiky
  Factcheck politiků na sociálních sítích
  Fond podpořil naši snahu monitorovat vyjádření politiků na sítích Twitter a Facebook a vydávat k nim pravidelná ověření.
  Celková částka: 150 000 Kč
  Období: 2020

  Sliby vlády Andreje Babiše
  S podporou fondu sledujeme dodržování celkem 50 slibů 2. vlády Andreje Babiše a informujeme o nich mj. v nově vytvořeném grafickém rozhraní
  Celková částka: 92 000 Kč
  Období: 2019

   
 • T-Mobile Pomáháme / Nadace Via
  Aplikace pro online výuku v oblasti mediální gramotnosti. 
  V projektu přiravujeme online aplikaci, která bude studenty hravou formou učit základním principům mediální gramotnosti a práce se zdroji a bude volně dostupná jednotlivým uživatelům i školám.
  Celková částka: 198 000 Kč
  Období: 2019/2020

   
 • Nadační fond rodiny Orlických
  Finanční udržitelnost projektu Demagog.
  Nadace podpořila rozvoj fundraisingu s cílem dosáhnout finanční udržitelnosti. V rámci projektu jsme najali fundraiserku, pořídili CRM systém a začali aktivně pracovat s individuálními dárci.
  Celková částka: 120 000 Kč
  Období: 2019

   
 • CZC.cz
  Sbírka zákazníků
  Společnost CZC.cz uspořádala sbírku na podporu fact-checku, rozvoje mediální gramotnosti a práce se zdroji.
  Celková částka: 97 609 Kč
  Období: 2019