Tomio Okamura
Máme nejvyšší DPH na potraviny ve střední Evropě. (...) u nás je 15 %, to nemá žádná středoevropská země.
Když se hlasovalo v březnu o státním rozpočtu pro letošní rok (...), tak my jsme navrhli pozměňovací návrh, abychom vzali 30 miliard korun na odvodu Evropské unii a těchto 30 miliard korun využili právě na pomoc lidem se zdražováním.
Jestli to s tou inflací bude takhle, tak budeme mít přibližně 94 miliard korun navíc ve státním rozpočtu kvůli té zvýšené inflaci.
(...) 45 miliard, který lidé platí ve složence za energii na obnovitelné zdroje, mimochodem z těch 45 miliard 19 miliard platí občané.
Já bych si tady dovolil citovat přímo ministra zdravotnictví a vicepremiéra Vlastimila Válka z TOP 09, který před týdnem v neděli v TV Prima řekl, že musíme těm Romům, těm nepřizpůsobivým romským migrantům najít lokalitu v ČR, kde budou moci vést svůj způsob života. Mimo Prahu. (...) Hledáme cestu, jak jim umožnit, aby se jim žilo co nejlépe a aby zároveň neohrožovali ostatní.
Do obce Kramolín, která je u Třebíče na Vysočině, která má 120 obyvatel, tak tam teďka nastěhovali bez vědomí obce 24 nepřizpůsobivých. (...) oni nevěděli, že jim je tam v pátek nastěhují. (...) Oni věděli, že se o tom uvažuje.
(...) hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera, který na základě osobních zkušeností (s romskými uprchlíky z Ukrajiny, pozn. Demagog.cz) řekl TV CNN Prima: Tito lidé očividně nikdy nepracovali a pracovat nebudou.
Tomáš Vlach, redaktor, říká v tomto (dva dny starém, pozn. Demagog.cz) pořadu České televize, že zpovídá užhorodského aktivistu ukrajinského Miroslava Horvátha a říká, že to, co žene Romy do sousedních zemí, je právě ekonomika.
Tomáš Vlach, redaktor, říká v komentáři: ani romští lídři nakonec neskrývají, že účelem je vyzvednout si dávky podpory. O Maďarsku se mezi zdejšími Romy říká, že není nějak vstřícné, zato v Česku je prý možné na peníze dosáhnout snadněji.
Cituju z té vaší reportáže České televize dobrovolnici Hanu Nguyen z hlavního nádraží. Například v Maďarsku, tak je (romské uprchlíky z Ukrajiny, pozn. Demagog.cz) buďto nenechají ani vystoupit z vlaku, anebo prostě je nenechají nikde ubytovat.