Jan Grolich
(...) to (omezení společenských akcí v krajích, pozn. Demagog.cz) musí samozřejmě projít ještě hygienou a musí to vyhlásit hygiena.
Ještě nikdy jsme tady neřešili to, že se jakékoliv omezující opatření bude vydávat jenom na úrovni, nebo na území jednoho kraje.
Léky na to (covid-19, pozn. Demagog.cz) aktuálně žádné nejsou, kromě podávání protilátek.
My už jsme předali několik připomínek (k pandemickému zákonu, pozn. Demagog.cz), co je tam potřeba zapracovat.
Itálie například zavedla povinné očkování úplně pro všechny.
To (hospitalizace s covidem-19 na JIP, pozn. Demagog.cz) je v uvozovkách výsada opravdu jenom neočkovaných, anebo lidí nad většinou až 75 let.
70 % lidí, co jsou na jipkách, tak jsou to prostě neočkovaní lidé. Jsou to už i mladí lidé, a pokud jsou tam očkovaní lidé, tak jsou to staří lidé, kteří k tomu mají ještě řadu jiných nemocí.
Na Slovensku, v Rakousku se zavádí tvrdé lockdowny, mají tam horší čísla.
Ti, co se naočkují teď, tak se to u nich projeví za 10 dnů nejdříve, musí ještě na druhou dávku. Takže se bavme: tři týdny plus dalších 10–12 dnů.
Vít Kaňkovský
Vloni vznikla škoda (v důsledku kůrovcové kalamity, pozn. Demagog.cz) někde za 44 miliard korun, a ta podpora těm vlastníkům je plánovaná ze strany vlády na 3,6 miliardy.